PL |  EN

MIEJSCA PARKINGOWE

Szanowni Melomani,
Uprzejmie zawiadamiamy, że istnieje możliwość zaparkowania samochodu w następujących lokalizacjach, znajdujących w sąsiedztwie obiektu Filharmonii Śląskiej (do 5 minut pieszo).
 

Strefa parkowania miasta Katowice:

ul. Adama Mickiewicza
ul. Fryderyka Chopina
ul. Gliwicka
ul. Juliusza Słowackiego
ul. Opolska
ul. Sobieskiego
ul. Sokolska
ul. Zabrska

płatna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-16.30 (odpłatność regulowana u pracownika parkingów Urzędu Miasta) w cenie 2,50 złotych/ godzinę. Po godzinie 16.30 oraz w soboty, niedziele i święta parkingi te są bezpłatne.

Parking Galerii Katowickiej:
Zadaszony parking w podziemiach galerii handlowej, zlokalizowanej 300 metrów od Filharmonii Śląskiej, przy budynku Dworca PKP i KZK GOP, przy ul. 3- go Maja.
Pierwsze trzy godziny parkowania na parkingu galerii są nieodpłatne; każda kolejna w cenie 3 złotych/ godzinę.

Parking „OPAL” przy ul. Opolskiej 22
Parking całodobowy, płatny, niestrzeżony, prowadzony przez MAKSIMUM Sp. z o.o. HOLDING S.K.A. (dawniej Przedsiębiorstwo „Opal” Sp. z o.o. ).
Zasady korzystania:

  1. Przy wjeździe na parking należy pobrać bilet wjazdowy
  2. Przed wyjazdem bilet wjazdowy należy wręczyć pracownikowi portierni budynku  przy ul. Opolskiej 22, w celu dokonania odczytu i uiścić tam w gotówce opłatę parkingową

Ważne informacje:

 

  1. Opłata za parking wynosi 4 zł złote/ godzinę
  2. Płatność tylko gotówką
  3. Za utratę, zniszczenie lub uszkodzenie uniemożliwiające odczyt biletu wjazdowego pobrana zostanie opłata w wysokości 100 zł

W bezpośrednim sąsiedztwie Filharmonii Śląskiej (przy ul. Sokolskiej, Placu Wolności, ul. Gliwickiej i 3- go Maja) znajdują się również przystanki autobusowe i tramwajowe KZK GOP. Numery linii komunikacyjnych znajdziecie Państwo w legendzie załączonej mapki.
Połączenia opisane są na stronie KZK GOP:
http://www.kzkgop.com.pl/

Dworzec PKS oddalony jest od naszej siedziby 300 metrów (ul. Piotra Skargi)
Dworzec PKP wraz z podziemnym dworcem autobusowym - również 300 metrów (ul. 3-go Maja)
Prosimy o uwzględnienie dodatkowego czasu koniecznego do zaparkowania samochodu w planowaniu przybycia na koncert.

 

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.